Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

Tiktok NedirSohbet Instagram’a, YouTube’ye, Facebook’a alıştık ama uzun zamandır ortada TikTok diye bir uygulamanın adı geçiyor. Kimileri bu uygulamaya bayılırken, kimileri ise nefret ediyor. Tiktok’u bireysel olarak kullanıp kullanmamak tabii ki sizin elinizde. Fakat iş markalara gelince durum değişiyor. Çünkü Tiktok’ta ciddi bir potansiyel var ve bu yüzden Tiktok’un markanız için işe yarayıp yaramayacağını düşünüp taşınmanız gerekli.

Aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve günlük ortalama 52 dakikalık görüntüleme süresi ile TikTok, şu an en popüler sosyal medya platformlarından biri. Tiktok’un sadece gençler çok aktif kullandığı için popüler olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünmeniz gerekiyor. Çünkü artık her yaştan kullanıcı, TikTok’a katılıyor.

Siz de bireysel kullanımınızın dışında özellikle markanız için Tiktok hakkında en iyi ipuçlarına ulaşmak ve adım adım TikTok’un ne olduğuna göz atmak isterseniz, aşağıda sizin için detaylı olarak tüm merak edilenleri anlattık.

Hadi başlayalım!

TikTok Nedir?

SensorTower tarafından Ocak 2020‘de yayınlanan verilerine göre, 2019’da dünyanın en çok indirilen uygulaması olan TikTok; en iyi viral dans trendleri, meydan okumalar ve dudak senkronizasyonu videolarına ev sahipliği yapan, GenZ kullanıcı kitlesinin ilgisini çekmesiyle popüler olmuş bir video paylaşım sosyal ağıdır.

TikTok’un tanımı kısaca yukarıdaki gibidir. Fakat TikTok’un ne zaman piyasaya sürüldüğünü ve bir anda nasıl bu kadar popüler olduğunu merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

ByteDance (TikTok’un ana şirketi) 2017 yılında uluslararası pazarda TikTok uygulamasını piyasaya sürmeden önce TikTok’u Çin’de Douyin adı altında piyasaya sürdü (hem Douyin hem de TikTok bugün aynı yazılımı kullasalar da, Çin’in sansür yasalarına uymak için ayrı ağlar kullanıyorlar).

Peki ya popülerlik?

İşte o da Music.ly’nin satın alınması ile başladı.

2017’nin sonlarında, ByteDance, kullanıcıların popüler şarkılara dudak senkronizasyonu videoları oluşturmasına ve paylaşmasına izin veren bir sosyal medya platformu olan Music.ly’nin satın aldı. Bu satın alma TikTok’a yepyeni bir güç ve doğrudan ABD genç kitlesine ulaşmak için altın bir bilet verdi.

2020’ye kadar hızlıca popülerliğini artıran TikTok, artık sadece gençler arasında değil, her yaştan kullanıcı tarafından kullanılan bir sosyal ağ haline geldi.

Ünlüler, yayıncılar ve markalar artık herkes TikTok’ta…

TikTok’u Kimler Kullanıyor?

Tiktok dünyadaki gençler için tamamen farklı bir anlam kazandı. Gen Z olan birine Tiktok’u sormayı deneyin, size TikTok’u ne kadar sevdiğinden bahsedecektir. Gen Z değilseniz, bu durum size biraz enteresan gelebilir ama TikTok dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir ve bu popülerlik artmaya devam ederse, uygulamayı yakında siz de kullanabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir