Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

Sohbet Yapmak Şişmanlatır mı?Sohbet Yapmak Şişmanlatır mı?

Selam Değerli okurlarımız .Çağın en büyük sorunlarından bir tanesi şişmanlık kuşkusuz. Bir sağlık sorunu olmasının yanı sıra, kozmetik olarak da bir soru olan şişmanlıkla chat arasında bir ilişki olabilir mi? Sohbet etmek insanı nasıl şişman lata bilir ki? Gelin muhabbet edenlerin kilo alıp almadıklarına bir göz atalım. Sorumuz malum; “Sohbet yapmak şişmanlatır mı?”.

Neden kilo alıyoruz?
Kilo almak noktasında esasında formül çok basit; yakabileceğimiz den çok daha fazla yemek, sonuç olarak kilo almamıza sebep olacaktır. Pekiyi Geveze bunun neresinde?

Bilgisayar başında fazla vakit geçiriyor olmanın obeziteyi tetiklediğine dair bir tez vardır ki, bu bütünüyle kabul edilebilir bir tez değildir. Hele ki, chat veya diğer sohbet arayüzleri ile kilo almanın kıyaslanabilir bir tarafı hiçbir şekilde bulunmamaktadır. Çünkü kilo almaya sebep olan bir diğer unsur olan, modern yaşamında dengesiz beslenme koşulları bu yaklaşıma odaklanıldığında gözden kaçırılmaktadır.
Günümüzde o kadar çok ve dengesiz yiyoruz ki, hiç bilgisayar başına oturmasan dahi, zaten şişman olmaya mahkumuz. Bilgisayarlar ise hayatımızdan çıkarmayı asla düşünemeyeceğimiz gereçler ki, modern zamanlarda iş hayatının büyük kısmı bu cihazlar üzerine kurulu. Yani, rasyonel bir bakış açısıyla, bilgisayar başına oturmak bir seçenek değilse, kilo almamak için başka çıkış yolları aramak daha doğru görünüyor. Sohbet ve muhabbet uygulamalarını suçlamadan önce kendimizce basit bir hesap yapalım; “neden kilo alıyoruz?”
Kalori Hesabı

Hiç sohbet yazılımı kullanmayan, hatta bilgisayar dahi kullanmayan bir şehir insanı, örneğin bir vezne memuru erkek; günde 2300 kalori, kadın 1800 kalori kadar tüketir. Farklı meslek gruplarında, değerler marjinal olarak aratabilmekle birlikte, ortalama değerler bu seviyede gerçekleşiyor. Fakat bir sorun var ki, şehir insanı sadece kahvaltıda yediği 2 poaça ve 1 bardak şekerli çayla zaten yaklaşık 500 kalori limitini dolduruyor. Ortalama bir fast food yemeği 1200 kalori, akşam yemeği ise ortalama 100 kalori kadarken, chat yapmayı suçlu bulmak oldukça anlamsız. Zira hiç muhabbet yapmak için internete girmeyen bir şehir insanı, günde yaklaşık 2700 kalori tüketir ki, bu kabul edilemez bir obeziteye zaten yol açmaktadır. Eğer chat yapacağınız zaman dilimi içerisinde hiç durmadan aerobik yapmayacaksanız, kabahati sohbet uygulamalarında aramanız pek de doğru değildir. Kaldı ki, pek çoğumuzun hayatında sporun var olmadığı ve spora ayrılacak zaman dilimlerinin dışında da muhabbet edilebileceğini kabul etmek gerekir.

Chat Muhabbet Kilo Yapmaz

Kesin olarak altı çizilmelidir ki, abartılmamak ve günün yarısını chat ekranı karşısında geçirmemek koşuluyla kitle iletişim araçları üzerinden sohbet etmek hiçbir şekilde kilo almanıza neden olmaz ya da bunu tek başına bir sebep olarak gösteremezsiniz. Düzenli bir yaşam stili benimseyip, yakabileçeğinizin üzerinde tüketmediğiniz sürece kilo almanız için bir sebep yoktur.
Kaldı ki, sosyal bir canlı olan insanın en önemli gereksinimlerinden bir tanesi olan sohbet etme ihtiyacı, modern yalnızlık ortamında ancak bu şekilde yeterince karşılanabilmektedir. Kilo alacağımız endişesi ile bilgisayar başından kalkıp, bir başka yere oturmak bize kilo verdirmeyeceği gibi, yalnızlığımı körükleyip, çok daha ciddi mental sorunlar için kapıları aralayabilir.
En iyisi, kilolarımız için çevremizi yargılamaktan vazgeçip, doğru bir beslenme düzeni benimsemek için bir an önce harekete geçmek olacaktır. Karbon ve hidrojen ağırlıklı beslenmeyi terk edip, hayatımızdaki statik düzeni daha hareketli hale getirerek sonuca kolayca ulaşabiliriz. Bu arada elbette gönlümüzde Sohbet yapabilir, yeni edineceğimiz dostlarımızla sohbet ederken kafamızı boşaltabilir ve muhabbetin keyfini çıkarabiliriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir