Omegle Türkiye sitesi

Ozgurce Sohbet

Ozgurce sohbet için Türkiye den kişileri seçmek ve tanışmak. Omegle bildiğiniz gibi rastgele sohbet olarak da bilinir. Karşındaki farklı ülkelerden bay veya bayan olarak sistemin otomatik olarak atadığı kullanıcılardır.

Online olarak sohbet edilir ve görüntülü, sesli konuşma yapılır. Bu sistemi tercih eden bir çok Türk vatandaş da bulunmaktadır. Arayışınız sadece Türkiye üzerine olacaksa doğru bir yönlendirme ile sitemizi tercih edebilirsiniz.

SOHBET esnasında yaşanan bazı tatsızlıklar olabiliyor, bunlardan bir maddeyi geniş olarak açmak isteriz.

Ozgurce Sohbet

           İki veya daha fazla kişinin arasında geçen konuşmalar olur. Aile içi, arkadaş, sevgili, akraba gibi topluluklarda aralarında geçen bir iletişim. Bu iletişimin adabı vardır ve dikkat edilmesi gerekir. Şöyle ki yukarıda saydığımız belli kişiler ile sohbet ederken insanların dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Biz bu kurallara dikkat etmezsek iletişim kopukluğu veya yanlış anlaşılmaya müsait bir hal alır.

Dikkat Edilecek Kurallar Neler?

            Hem sözlü iletişim hem de söz barındırmayan iletişimler vardır. İletişim anlamı bakımından ne kadar kolay gözükse de zorlaştıran bizler oluyoruz. Şöyle zorlaştırıyoruz iletişime başlarken jest ve mimikleri doğru yerde doğru zamanda kullanmak bizi hep bir adım önde başlamamızı sağlar. Kullandığımız kelimeler açıklayıcı, anlaşılır, sade olursa iletişim seviyesini daha da yukarı taşır.

Sohbet için Neler Yapılabilir?

Sadece hepimizin bildiği bu kurallar değil duruşumuzda sağlıklı iletişimde çok etkilidir. Karşıdaki konuşurken gözlerimizi sağa ya da sola kaçırırsak sık sık onu önemsemediğimizi  düşünür. Konuşurken lafın ortasında git deyip iletişimi bitirirseniz bu davranış size olumlu geri dönmez. Adap kuralları da dikkat edilmesi gereken bir husustur. Argolu, küfürlü konuşmalar iletişimi kopartır. Sadece yüz yüze değil iletişim nerede olursa olsun telefonda da olabilir bütün kurallara dikkat edilmesi gerekir. Biriyle telefonda görüşme yapacaksak tüm iletişim biçimlerinde geçerli “sen” dili kullanmamalıyız. Bu dil biçimi karşı tarafı yargılayıcı bir dildir. Karşımızdaki konuşurken kollarımızı bağlamamalıyız bu ifade de karşı tarafa sıkıldığımızı gösterir aynı şekilde sürekli kalemle veya başka bir şey ile oynamak hep karşı tarafa olumsuz olarak anlaşılır.

            İletişimde bahsedilen kurallar uygulanırsa çok sağlıklı bir verim almamızı sağlar hem biz için hem karşı taraf için. Konuşma tarzımız, vücut dilimiz, ses tonumuz, anlaşılır, sade bir dil tercihi hep ön planda tutulması gerekir. Bizler sadece ağzımızla değil beden dili ile de birçok şeyi anlayabilecek bireyleriz. Uygunsuz beden dili, uygunsuz konuşma üslubu, oturuş şekli, ses tonu bunlar birleştiğinde iletişime kopukluk yaratacak bir şey kalmaz. İletişim basit gibi görünse de aslında bu kurallar uyulmadığında nasıl zor bir hale geldiğini görüyoruz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
8 yorum
31 Okundu okuma
24 Ağustos, 2019
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


Yorumlar

Yorumlar (8 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?