Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sohbet

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sohbet

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sohbet

Selam degerli dostlar Türkiyede Avrupada Kıbrısda yaşayan tüm arkadaşlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sohbet odalarımıza hoş geldiniz sohbet chat odalarımız seviyeli sohbet bedava sohbet elit sohbet kaliteli sohbet rahat sohbet mutlu sohbet gevezeler için geveze sohbet guzel sohbet hiç eksizsiz tam sohbet mobil sohbet javasız sohbet ücretsiz chat avrupa sohbet odaları türkiye sohbet tr sohbet kıbrıs sohbet lider sohbet fiber sohbet bizimmekan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sohbet odaları kral sohbetlerin yapıldıgı nezih kendi halinde bir sohbet sitesidir bay sohbet olarak baylara bayan sohbet olarak bayanlara genç sohbet olarak gençlere dul sohbet olarak dullara yetişkin sohbet olarak yetişkinlere lafı daha fazla uzatmayayım kısaca her yaşa her gönüle her kafaya uygun kişilerinn bulundugu dünya genelide hitap etmek için faaliyete geçirilmiştir sizler bu faaliyetlerimiz çerçevesindeki hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz hepinizi sohbet odalarımza katılmaya davet ediyorum

Kıbrıs Hakkında Kısa Bilgi
noktada bulunduğundan bu toprakları kontrol eder durumdadır.

Kıbrıs’ın yüzölçümü 9.251 km2 olup, Türkiye sahillerinden 70, Suriye’den 100, Mısır’dan 370, Rodos’tan 400 ve Yunanistan sahillerinden 800 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Girintili çıkıntılı bir özelliğe sahip olan 782 km. uzunluğundaki sahilleriyle kendine has bir şekle sahip olan Kıbrıs, 35° kuzey paraleli ve 35° doğu meridyeni üzerinde yer alır. Ada; kuzeyinde Kormakiti Yarımadası’ndan başlayarak Karpas Yarımadası’na doğru uzanan ve en yüksek zirveleri 1.000 metreyi nadiren aşan Girne-Karpas Dağları, güneyinde Trodos Dağları ve bunların arasında 100 km. uzunluğunda, 10-15 km. genişliğinde bir alçak sahadan meydana gelir. Adanın doğuda ve batıda uç noktalarını teşkil eden Andreas ve Drepena burunları arası 227 km. ve güney ve kuzey istikametindeki uç noktalar olan Gata ve Kormakiti burunları arası ise 97 km.’dir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
144 Okundu okuma
22 Aralık, 2016
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


Yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?