Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

Kayseri sohbet odalarıKayseri sohbet odaları

Kayseri sohbet odalarına hoş geldiniz. Türkiye’nin gücü diğerlerinden biri olan Kayseri bu site aracılığıyla bütün Kayserililer buluşturup ve tatlı bir sohbet ortamı oluşturmaktadır. Kayseri’deki çevrenizle  sohbet etmek isteyenler Sitemize Google üzerinden ulaşıp Kayseri chat aramalarında bulabilirler. Kayseri’de bay veya bayan arkadaş arayan herkes bu site aracılığı ile tanışıp yeni arkadaşlıklar kurabiliyorlar sizlerde yeni arkadaşlık kurmak istiyorsanız Kayseri sohbet odalarına bağlanarak kendinize bay veya bayan partneri olarak canlı sohbetin tadını çıkarabilirsiniz.

image

Kayseri chat odalarında çoğunlukla Kayseri bayanlar sohbet etmektir sizlerden ricamız kayserili bayanlara küfür ve harekette taciz edip argo kelimeler kullanmakdan kaçınız aksi takdirde Kayseri sohbet odalarından uzaklaştırılırsınız. Kayseri sohbet sitesinde Kayseri’nin güzel insanları buluşturup ve onların mutluluklarına ortak olmak için elimizden gelen en güzel sohbet Ortamını oluşturmaya çalışıyoruz. Sevgili Kayserililer sizler de bizimle beraber neşeli ve tatlı bir sohbet ortamı kurmak istiyorsanız lütfen Kayseri sohbet odalarında ki bütün kurallara lütfen uyuyalım aksi taktirde Kayseri sohbet sesinden uzaklaştırırsınız

Kayseri şehrimiz sucuğu mantısı ve pastırmasıyla doğal Güzelliği Erciyes dağımız ile dilden dile yaygındır bu Güzel şehrimizin birde sohbet sitesi var bu sohbetsitesinde insanlar eğlenior, arkadaş oluyor patnerini buluyor sadece yapacağınız tek şey Kralsohbet ailesine katılmak olacaktır mircimizi indirip yep yeni dostluklarla buluşabilirsiniz.
Sohbet Nedir
Sohbet, Sözlü veya yazılı yapılabilir. Sözlüsohbet ikili veya daha çoklu diyaloglarda yüzyüze yapılan söyleşi türüdür, Diğer türlü Sohbet ise yazılı olarak Sohbet siteleri üzerinden veya farklı yollardan uzaktan uzağa yapılabilendir diye biliyoruz Bu tür sohbetlere Kral Chat odalarında pek fazla rastlaya biliriz yanı sıra skype, msn gibi iletişim araçları aracılığı ile de yapılabilir. Buna birçok örnek verebiliriz. Bunun Dışında Bakalım sohbetnedir, Diğer Anlamları ve Anlatımını birlikte okuyalım.
Sohbet, Bir yazarın günlük olaylar arasından seçtiği bir konuyla ilgili kendine özgü görüş ve düşüncelerini fazla derinleştirmeden karşısındakilerle konuşuyormuş gibi anlattığı yazı türüne “sohbet(söyleşi)” denir. Bir diğer deyişle güncel bir konuda yazarın okuyucuyla konuşuyormuş gibi samimi ve anlaşılır bir dille yazdığı, her türlü özentiden uzak yazılara sohbet denir. Bu yazı türünde yazar, ele aldığı konuyu derinlemesine incelemez, bilimsel bir ispatı da amaçlamaz. Yazarın amacı okuyucuyla samimi diyaloglar kurarak sadece düşüncelerini açıklamaktır. Bu yazılar genellikle gazete ve dergilerde yayınlanır. Hatta gazetelerde sohbet (söyleşi) adı altında bu tür yazıların kaleme alındığı köşelerde bulunabilir. Sohbet yazılarına eskiden “muhasebe” denirdi.
Sohbetin özellikleri nelerdir

•Çoğunlukla, günlük konuların işlendiği sohbet yazılarında konuşma senli benli bir anlatım yolu seçilir.
•Yazar deyimlerden, atasözlerinden, hatıralardan, halk fıkralarından, nüktelerden, özlü sözlerden çokça yararlanır.
•Sohbet türü yazılarda herkesi ilgilendiren konular seçilir.
•Cümleler, konuşma üslubundadır ve genellikle devriktir.
•Yazar karşısında biri varmış gibi sorular sorar, cevaplar verir, düşüncelerini günlük konuşma dili içtenliği içerisinde açıklar.
•Sohbetlerde konu uzatılmaz, fazla ayrıntıya girilmez, sadece konuya dikkat çekilir, anlatılanlar kanıtlanmaya çalışılmaz, anlatılanlara inanılması için bir gayret ortaya konmaz.
•Amaç, okuyucuyu konu üzerinde düşünmeye davet etmektir.
•Bu yazılar gazete ve dergilerde yayımlanabildiği gibi yazar bu yazıları ayrıca bir kitap olarak da basabilir.
•Sohbet türünde makalede olduğu gibi giriş gelime ve sonuç bölümleri bulunur; ancak karşılıklı konuşma havası içinde yazılması ve açıklanan düşüncelerin ispatlanma gereği duyulmadan anlatılması yönünden makaleden ayrılır.
•Yazar sohbet türünde genellikle kişisel düşüncelerini anlatır, bu yüzden de sohbet türü öznel bir anlatıma sahiptir.

Sohbetle İlgili belirli Kavramlar

Sohbet: Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl.
Söyleşi: Arkadaşça, dostça karşılıklı konuşma, hasbihâl, sohbet anlamına gelirken bu kavramın edebiyattaki anlamı: Bir bilim veya sanat konusunu, konuşmayı andıran biçimde inceleyerek anlatan edebiyat türüdür.
Musahabe: Konuşma, görüşme, söyleşi anlamında
Hoşsohbet: Güzel ve tatlı konuşan kimseler
Nükte: İnce anlamlı, düşündürücü ve şakalı söz, espri.
Nüktedan: Nükteli ve ince anlamlı konuşarak karşısındakini düşündüren kimse.
Türk Edebiyatında sohbet nedir
Sohbet türünün samimi havası ve bu türün okuyucuyla kurduğu sıcak iletişimden dolayı pek çok yazarımız bu yazı türünde örnekler vermiştir. Bu yazarlarımızdan bir kısmı ise bu yazılarını bir kitapta toplayarak yayınlamıştır. Türk edebiyatının önemli gazetecilerinden biri olan Ahmet RASİM bu yazarlarımızdan biridir. Sanatçının “Ramazan Sohbetleri” adlı eseri sohbet türündeki yazılarını topladığı bir eseridir. Bu türe ait eserler diğer düzyazı türleriyle birlikte Cumhuriyet döneminde gelişmiştir. Suut Kemal Yetkin’in “Edebiyat Söyleşileri”, Şevket Rado’nun “Eşref Saati”, Melih Cevdet Anday’ın Dilimiz Üzerine Söyleşiler, Nurullah Ataç’ın “Karalama Defteri” bu türde yazılmış yazıları içeren eserlerdir. Ayrıca Cenap Şahabettin, Refik Halit Karay, Hasan Ali Yücel, Attila İlhan gibi yazarlarımız da bu türde eserler vermişlerdir.
Sohbet – Deneme Farkı …

•Sohbette yazarın okuyucuyla konuşuyormuş gibi bir anlatımı vardır. Denemede ise yazarın kendi kendisiyle konuşuyormuş gibi bir anlatımı vardır.
•Sohbette nüktelerden, halk söyleyişlerinden, fıkralardan yararlanılır. Sohbetin dili ve anlatımı yalındır. Denemede ise daha ciddî bir dil kullanılır.
•Sohbette kısa ve yüzeysel bir anlatım vardır. Amaç, yazarın okuyucuyu kendi düşüncesine çekmesi veya kendi düşüncesi doğrultusunda düşünmesini sağlamasıdır. Denemede ise derinlemesine bir anlatım vardır ve okuyucuyu etkilemek, yönlendirmek gibi bir amaç güdülmez.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir