Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

İşyerinde Sohbetİşyerinde Sohbet

Selam Değerli Okurlarımız . İşyerinde Sohbet Çalışma hayatı içerisinde muhabbet etme lüksünüz yok. Maalesef pek çok iş yerinde sohbet etmek bir yana kafanızı dahi çeviremezsiniz. Eğer masa başı bir iş yapıyorsanız, sanki işiniz varmış gibi davranmak eski moda bir yöntem olsa da, hala kullanılıyor. Pekiyi siz iş yerinde Sohbet yapıyor musunuz? Bilgisayarınıza herhangi bir yazılım indirmeden,  yerleşik tarayıcıları kullanarak sohbet etmek fikrine ne dersiniz. Üstelik izlenemez platformlara dilerseniz VPN ağları üzerinden bağlanıp, ağ raporlama araçlarının sizi izlemesine de engel olabilirsiniz. Merak etmeyin, sohbet yaptığınızı kimse fark etmeyecek…

Sohbet hayatımıza 80’ların sonunda IRC platformu ile girdi. Online Sohbet  ortamlarda sohbet etmek için kullanmaya başladığımız bu platformların uzun süre sosyal yaşamı şekillendirdiğini o yıllarda yetişkin olan herkes hatırlayacaktır. Lakin hala açık olan IRC platformlarının bir dezavantajı bulunmakta, o da kendilerine has yazılımlarının olması ve sohbet edebilmek için bu yazılımın bilgisayarlara yüklenmek zorunda olmasıdır. Bu durumda kişisel olmayan bir iş bilgisayarına bu tip bir yazılımı indirmek kimilerimizin kafasında soru işaretlerini doğal olarak uyandırır. Kaldı ki, eğer patronunuz düzenli bir denetim uyguluyorsa, bu yazılımı silseniz dahi izlerine kolayca erişebilir. Elbette ne konuştuğunuzun bilinebilmesi mümkün değil, ancak eğer iş yerinde sohbet yazılımları kullanmanız yasaksa; Mirc kullanmanız oldukça büyük bir risk olabilir.

Ayrıca IRC platformuna bağlantı için kullanılan yöntem de bazı ağ yönetim ara birimleri tarafından engellenebilmektedir. Zira PtoP; yani noktadan noktaya iletişimi mümkün kılan çözümlerin modern veri transferi kuralları gereğince pek çok firewall tarafından engellenmesi de mümkündür. Bu durumda chat yapabilmeniz teknik olarak imkansız hale de gelebilir. Pekiyi işyerinde muhabbet edecek bir zemin yok mudur?

Elbette var. Yerleşik internet tarayıcıları, Crome, Firefox, Safari, Opera ve Internet Explorer üzerinden bağlanabildiğiniz sitelerin sunduğu chat zeminlerini elbette kullanabilirsiniz. Bu platformlarda TRsohbet eden kişilerin yazışmaları SSL ile korunur ve hiç kimse tarafından içerik izlenemez. Ayrıca kullanıcı isterse bir VPN ağına bağlanıp, kendi ağı üzerinde yapılan LOG işlemlerinde de görünmez hale gelebilir. Bu sayede güvenli biçimde muhabbet edebilmek mümkün hale gelebilmektedir.

İş yerinde Sohbet Hatalı Bir Davranış mı?

Elbette işyerinde chat yapmak, eğer işlerinizin akmasına sebep oluyorsa yanlış bir davranıştır. Ancak, bazı kurum ve kuruluşlarda, personelin herhangi bir işi olmamasına rağmen bilgisayarını sohbet etmek için kullanması yasaklanır ki, bu hiç de doğru bir davranış değildir. Patronlar bunu evrensel iş etiği ilkelerinden birisi olarak görse de, esasında bu kuralın çalışma sistematiğine zarar vereden delinmesi genel geçer bir durumdur. Günümüz teknoloji ortamında, muhabbet etmek için teknolojiyi kullanacak kişileri engellemek mümkün değildir, zira bu kişiler işyerindeki makineleri kullanamasa da kendi mobil cihazları üzerinden pekala chat yapabilirler. Bu durumda bütün bu kuralların da sıkıcı olmak dışında bir anlamı kalmamaktadır. Yalnız bir kez daha altı çizilmelidir ki, iş yerinde sohbet arabirimlerini kullanma sıkılığınızı ve zamanlamasını doğru ayarlamanız gerekir. Bu eylemi yalnızca boş zamanlarınızda yapmalısınız, aksi halde iş akışınızda sıkıntılar ortaya çıkar ve iş vereniniz haklı olarak sizi cezalandırabilir. Muhabbet etmek isterken işinizden olmanın gereği olmadığını takdir etmelisiniz.

Sonuç olarak; işyerinde Sohbet,mobil sohbet mümkün olmakla birlikte, belli standartlar dahilinde gerçekleşmek durumundadır. Bunun yanı sıra IRC zeminleri yerine tarayıcılar üzerinden hizmet veren sohbet yazılımlarını kullanmak ve elbette mümkün olduğunca güvenilir platformları tercih etmek doğru olacaktır. Muhabbet etmek için tercih edeceğiniz sohbet platforml2 Yorumlar

 1. toprak

  5 Aralık 2017 at 07:15

  çok güzel kaliteli bi site hs sohbeti sayg’nin olduğu bir yer

  Cevapla
 2. SiRiNe

  5 Aralık 2017 at 07:20

  Buraya ilk geldiğimde kimseyi tanımıyordum tesadüfen girmiştim siteye ama iyki gelmisim çok guzel arkadaşlıklar edindim hele birisi varki onu iyki tanimisim canim arkadaşım nisammmm iyki buradasın opucukkkk:)

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir