Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

İslami Sohbet Mirc İndirSohbet etmek için çeşitli yöntemler vardır. mIRC indirmek suretiyle sohbet edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla masaüstü programı olan miRC sayesinde daha rahat ve hızlı bir şekilde sohbet edebilirsiniz. 

mIRC kullanıcıları genel olarak daha hızlı sohbete başlamak için bu programı kullanırlar. Tabi ki bunun yanı sıra başka nedenleri de vardır. Özellikle kolay yönetim imkanı sağlaması dikkat çekmektedir. mIRC eski savaş dönemlerinden bu yana çoklu sohbet için (şimdilerde ise islami sohbet için de) kullanılan köklü bir platformdur.

Özellikle son yıllarda çeşitli amaçlara yönelik yapılan mIRC scriptler, kullanıcıları her şekilde tatmin etmektedir. Eski mirc scriptlere nazaran daha kullanışlı olan bu mirc scriptlerde kanal ve nick üzerinde kolay yönetim sağlanmıştır. Kullanıcılar artık karmaşık kodlar yerine butonlara tıklayarak kısa sürede tüm işlemleri gerçekleştirir hale gelmişlerdir. Bu gelişim ve değişim süreci kısa bir süre zarfında olmamıştır. mIRC script yenilikleri zamanla, fikirlerin gelişimi ve birlikteliğiyle olmuştur. Son 5 yıl içerisinde ise mirc script indirme oranı web 2.0 teknolojileri nedeniyle azalma gösterse de hala dünyanın sayılı teknolojilerinden birisi olarak irc ile mirc gündemdedir. İslami mIRC ise diğer mirc scriptlere göre küçük farklılıklar taşımaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir;

 1. mIRC scriptin tamamen dini bilgilerle donatılmış olması,
 2. Sohbet odalarındaki nick ve sohbet korumalarının sıkılaştırılması,
 3. Dini bilgilerin, dua ve hadislerin olduğu özel diyaloglar,
 4. İslami bilgilerin yer aldığı linklerin kısaltmaları (imlemeler),
 5. Özel olarak hazırlanmış olanlarda, dini oyun kanallarına otomatik giriş,
 6. Özellikle dini figürlerle donatılmış görsel estetik unsurları ve tasarımlar,

mIRC konusunda İslami mirc scriptlerin diğerlerinden farklarını kısaca sıraladık. Tüm mIRC’lerde ortak olan bazı özellikler vardır. Bu özellikler sayesinde kullanım kolaylıkları en üst düzeye çıkmıştır. Bir mIRC kullanıcısı yapacağı işlemleri mIRC ile yaptığında zamandan çok daha verimli bir şekilde faydalanabilir. Aşağıda bir mIRC script ile tek tıklama yaparak gerçekleştirebileceğiniz işlemler sıralanmıştır;

 1. Nick ve kanal kaydetmek, bunlar üzerinde bütün değişiklikleri yapabilmek,
 2. Size gelen meme mesajlarını okumak, silmek veya cevaplamak,
 3. Özelinize gelen kullanıcılara otomatik cevaplar verebilmek,
 4. Nick ve kanal morlarınızı tek tıklama ile düzenlemek,
 5. Kanalın veya nickinizin kaydını silmek veya yenilemek,
 6. Birisine tek tıklama ile yetki eklemek, silmek ve yetkisini güncellemek,
 7. Sadece bir tuşa basarak tüm kanallara, özellere mesaj göndermek,
 8. Tek tuş ile bir kullanıcıyı banlamak, banını açmak ve değişik şekillerde ceza vermek,
 9. Zamanlanmış otomatik duyurular eklemek ve silmek,
 10. Bildiri kısmından eklediğiniz nickin sunucuda aktif olduğunda size bildirilmesi,
 11. Dilediğiniz nicke özel renk vermek,
 12. Engelli listenizi görüntülemek, değiştirmek

Gibi, daha buraya sığdıramayacağımız yüzlerce özellik mirc scriptlerin bir çoğunda eklenmiş vaziyettedir. Sizde hemen sayfamız aracılığı ile bir mIRC script indirebilir sohbetin ayrıcalıklarını derinlemesine keşfedebilirsiniz. Sitemizden adresinden indirdiğiniz bütün mirc scriptler sitemizin sorumluluğu altındadır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hemen mirc script indirmek için buraya tıklayın!

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir