Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

irc closing link hatasıSelam Değerli Sohbet Ailesi bu gün sizlere herkesi ilgilen direcek bir konuya değinmek istiyorum. IRC sunucularına bağlanmaya çalıştığınızda bazen karşınıza bir takım hata mesajları gelir. Bu gibi durumlarda sorun kullanıdığınız programda, programın ayarlarında, bağlanmaya çalıştığınız sunucuda hatta kullandığınız Internet Servis Sağlayıcıda (irc.ozgurcesohbet.com irc. ozgurcesohbet.com ) olabilir. En sık karşılaşılanları ele alarak, çözüm yöntemlerini inceleyelim: 

Unable to resolve IRC server : Yaygın olarak bilinen ve en çok karşılaşılan hata mesajıdır. Oluşma sebebi büyük olasıkla bağlanmaya çalıştığınız isimde bir sunucunun bulunmaması, o an için çalışmıyor olması olabilir. Bunun dışında bazı Internet Servis Sağlayıcılarda (ISS) zaman zaman, geçici olarak bu tür problemler oluşur. Fakat ISS’lerden kaynaklanan bu tip sorunlar sadece IRC sunucularıyla kısıtlı kalmaz. Diğer çoğu Internet aktivitesi de kullanılmaz hale gelir. Daha sonra tekrar deneyebilir ya da Internet bağlantınızı sonlandırıp yeniden bağlanmayı seçebilirsiniz. 

Unable to connect IRC server : Bu tip bir mesajla karşılaşırsanız, sebebi büyük olasılıkla bağlanmak istediğiniz sunucunun varolmamasıdır. Örneğin A network’ünde, B sunucusuna bağlanmayı denediyseniz, B sunucusu yok ama bir diğer sunucunun olma olasılığı var demektir. Yazdığınız sunucu adını kontrol edin ya da iyi bir kaynaktan aynı network’e girebileceğiniz başka bir sunucu ismi bulmaya çalışın. Bunun dışında, daha önce bahsettiğimiz “port numarası” yanlış olabilir. 6667 portunu deneyin ya da sunucu tarafından kullanılan bir port numarası bulun ve yeniden bağlanmayı deneyin. 

Closing Link . . . : Belirtiğimiz mesajla başlayan bağlantı ya da kopma sorunlarının pek çok sebebi olabilir. Bunları kısaca açıklayalım ama genellikle çözümleri yoktur. Öncellikle bağlanmaya çalıştığınız sunucuya coğrafi olarak çok uzak olmanız bu tür bir hata vererek, bağlantınızı keser. Bu sunucu yerine size, varsa kendi ülkenizde bulunana, yoksa en yakın ülkedeki sunucuyu seçmeniz faydalı olur. Zaten genel olarak tercihinizi size en yakın sunucudan yana kullanmanız gerekir. Bunun yanı sıra bağlanmaya çalıştığınız sunucunun kullanıcı kapasitesi dolmuş olabilir. Yani daha fazla kullanıcı bağlanmasını kabul etmez. Daha sonra tekrar aynı sunucuyu deneyebilir ya da başka bir sunucu deneyebilirsiniz. Closing Link hatası bir de IRC teknisyenlerince o sunucudan uzaklaştırılmanız halinde görülür. Bu otomatik bir işlem olabilirken, sunucu kurallarına aykırı davranmanız halinde de gerçekleşir. 

No Authorization : Bir sunucudan otomatik olarak uzaklaştırıldığınızı, giriş izninizin olmadığını belirtir. K-Line olduğunuz sunuculara girmeye çalışırken bu mesajla karşılaşırsınız. Sunucu yöneticileriyle irtibata geçip bunun sebebini öğrenebilirsiniz. Çözüm olarak başka bir sunucudan bağlanmayı deneyebilirsinizBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir