Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

İnsan İlişkilerinde Sanal Alem Etkisiİnsan İlişkilerinde Sanal Alem Etkisi

 

Her zaman övünülen 21.yüzyılda yaşama metaforunda her şey gibi ilişkilerin de çok çabuk monoton laşmakta ve harcanmakta olduğu görülürken ciddi ve seviyeli ilişkilerin sayısının da oldukça azaldığı fark edilmektedir. Aslında gelişen teknolojide bunun tam tersi olması gerekirken gerçek ilişkiler bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azalmış durumda. Bunun sonucunda erkekler olsun kızlar olsun ilişkilerden kaçmakta, zor başlayıp kolay bitirmekte ve ilişki sırasında da sabırsız davranmaktadırlar. Ayrıca sanal alem haricindeki buluşmalar ya da flörtlerin her iki taraf için de birbirlerini çok fazla tanımadan gerçekleşmesi beklenmektedir. Bunun yanında kuşkusuz insanların çevrelerindeki ilişki alternatiflerinin az olması da sağlam ve heyecanlı bir ilişki olasılığını azaltmaktadır.
Sanal aleme kayan ilişkiler:

 
Sadece ilişkiler değil, kişilerin tüm gün boyunca yaşadıkları tüm aktivitelerin artık sanal alemde yaşanması ve internet üzerinde yaşanan hayatlar, ilişkiler konusunda da insanların rotasını buraya çevirmiş durumda. Bazen sadece sohbet, bazen gerçek anlamlı bir chat, bazen de hayatına alınacak ciddi bir ilişki arayışlarında sohbet siteleri popülerliklerini gün geçtikçe arttırmaktadırlar. İnsanlar koca bir günü koşuşturma içinde geçirip bazı durumlarda beş dakikalarını bile karşı cinse ayıramazken, muhabbet için belki de tek fırsatları sohbet sitesi aracılığıyla oluyor.
Karşı cinsle konuşma ihtiyacı:

 
Sanal alemde yaşanmaya çalışılan ilişkilerin temelinde aslında karşı cinsle olan konuşma ihtiyacı vardır. Çoğu zaman insanlar, yaşadıkları günlük sıkıntılar, küçük ya da büyük problemler için birisiyle konuşabilme ihtiyacını fazlasıyla hissetmekte, bunun için çoğu zaman hiç tanımadıkları ya da kendilerini doğrudan tanımayan kişilerle iletişim içerisine girme ihtiyacı duymaktadırlar. Muhabbet chat odaları kullanımının temel esası budur. Bu şekilde insanlar çok daha güvenli hissederken çevrelerinde kimseye söyleyemedikleri sırları dahi karşısındakine açabilme imkanına sahip olabilirler.

 
Sadece konuşabilme ihtiyacı mı?
Yapılan araştırmalar internette muhabbet sohbet odaları aramalarının ya da kullanımlarının %54’ünün sohbetle alakalı olduğunu ortaya koyarken %40’dan daha yüksek bir bölümünün de cinsellik arayışı olduğunu belirtmektedir. Özellikle belli bir coğrafyaya da bağlı olmayan bu durum hemen hemen dünyanın her noktasında aynı şekilde ilerlemektedir. İnsanların yaşayamadıkları arzularını internette tanımadıkları insanlarla gidermek istemelerinin en büyük nedeni bu konuda duyulan merak olsa da, aslında çoğu internet kullanıcısının da cinsellik arayışlarını sanaldan öteye götüremedikleri, götürmek istemedikleri görülmektedir. Chat sitesi kullanımı bu yönüyle de bir hayli ilginçlikler taşımaktadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir