Bay ve Bayanlar ile Canlı Sohbet
Sitesi


Türkiye'nin farklı bölgelerinden insanların bir araya gelerek sohbet ettiği, arkadaşlıklar kurduğu canlı sohbet odaları üzerinde sende hemen yerini al! Birbirinden eğlenceli ve kaliteli insanlarla sohbet et, arkadaşlıklar kur. Üstelik üyeliksiz ve ücretsiz şekilde sohbet edebileceğin bir ortam seni bekliyor.

Seviyeli insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Adresi


Günümüzde teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar iletişim yönünden bizlere büyük kolaylıklar sağlamışlardır. İnternet kullanımınında yaygınlaşmasıyla birlikte yeni insanlarla sohbet etmek, tanışmak bir hayli kolay olmuştur. Sizlere bu kolaylıkları sunan mobil sohbet odalarına hemen katılın.

ANDROİD MOBİL RADYO DJ PROGRAMIANDROİD MOBİL RADYO DJ PROGRAMI

Evet Arkadaşlar bügün sizlere  broadcastmyself adlı android bir uygulama olan mobil radyo dj programını adım adım resımlı bır şekılde anlatmaya çalişacagım inş. Programın  kurulumu anlatmadan önce tam bılmeyen arkadaşlarmız için broadcastmyself nedir ne işe yarar. broadcastmyself internet üzerinden amatör ve profosyonel radyo programcıların radyo yayını yapmak için kulladığı mobil uygulama olan bir radyo programdır, son yıllarda sizlerinde bildiği gibi artık bütün kullancılar mobil ağlar üzerinden bağlantı kurdukları için broadcastmyself programıda artık yayın yapan djlık yapan arkadaşlarında bilgisayar olmadanda yayın yapabılecekleri güzel bir programdir.

Anlatıma başlamadan önce ilk olarak broadcastmyself  dj programımızı Android Telefonuz Yada Tabletimize İndirelim:

BROADCASTMYSELF RESİMLİ ANLATİM

Evet arkadaşlar programı indırdıkten sonra uygulamayı indırdiğmizde karşımıza bu şekılde görünecektir, öncelikle mavi yazı ıle işaretledığım yerlerden başlayalım zaten üstunde yazdım detayları resmın çok detay gerek yok sadece burada yayın alma ve bırakma tuşundan bahsedeyım bıraz ortadaki büyük tuştan yani yayına girerken o tuş basıyoruz ve gri olan bölümun mavi yanması gerekıyor eger mavi yanıyorsa siz yayndasınız demektır eger tuşun üstundeki çizgi mavi olmuyorsa bir sorun var demektir ona dıkkat edersiniz evet yukarıda üç nokta var kırmızı ıcınde almış olduğum oraya tıklıyoruz ve karşımıza altda kı resımde gördügünüz bölüm gelecektir.

evet burada kırmızı içine aldıgım bölümden başlayalım kırmızı bölüm programıza tlf da olan şarkıları nasıl atacagımızı anlatacagım kırmızı alan tıklıyoruz ve sonrasında karsımıza gelecek bölum aşağıda gördünüz resimde

evet bu bölümde yıne kırmızı ıcınde aldığim download olan yerde muhtemelen sizlerinde indirdikleri şarkısalar bu alana gelıyordur onun ıcın download tıklıyoruz ve ve karımıza yıne bir bölüm daha gelecektir tlf da olan müziklerın göründüğü onunda resimi paylaşayım

evet gördügünüz gibi android programızda olan müzikler bu şekide görünecektir ve yıne kırmızı ıçıne aldığım chose tıklayarak müziklerimizi programıza atmış oluyoruz, burada önemlı olan bir nokta daha android cihazimıza indirginiz müzikleri dj programına atmak için her seferinde bu işlem yapmamız lazım yanı cihaza indirmiş olduğumuz müzikler direk dj programında görünmez.

evet şimdide programıza nasıl yayın bilgilerini girecegimizi resımlı bır sekılde anlatalım

evet burada yeşil alan içine almiş olduğum bölüme tıklıyorunuz ve karşınıza hemen alt taraftaki resimde olan alan gelecektir

evet burada yine kırmızı alan içine almış oldugum shoutcast server seçiyorsunuz ve sonrada aşagıdakı resimlerderde sizlere yayın bilgilerinizi tam olarak yazacağınız alanları göstereceğim

resimdeki mavi ile işaretli bölüme tıklıyoruz arkadaşlar ve sonra karşımıza altdaki resimdekı alan geliyor

evet burada gördügünüz gibi hostname yani ip adresi, port,  ve password alanı yanı yayin şifresi bölümlerinde, kendi radyo bılgılerınız ıle degistirgimizde yayın bilgilerimizde tamamdır demek sizler benim göstermiş olduğum anlanları doldurun geri yerler çok onemli degil kafanız takılmasın bilgerimizi girdikten sonra tüm işlemlerınız bitiyor ve geri diyerek altakı resımdekı sayfamıza kadar tekrar gelıyoruz.

ve gördügünüz gibi şarkılarımız programızda ve yeşil ıle işaretlediğim tuşlar lock tuşları mikrounuz ve müzik sesinizin ve açma kapama tuşunuzu sabitmelemizi sağlar,  mode tuşu ise şarkılarınızı sırayla çalmasınızı saglar, mute tuşu ise müzik çalarken müzik sesi keser ama bunu sadece siz duymasınız ses dinleyicilerinize gider.

elimden geldiğince sizlere  broadcastmyself  radyo dj progamı sizlere resimli bir  şekilde anlatmaya çalıştım takıldığınız yerler olursa konu başlığı altında yorum gönderirseniz yardımcı olmaya çalısırım.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir