OzgurceSohbet Script ile Sohbet'e Bağlan
Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları
Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları ve cinsel yaşam; Anne ve baba adayları hamilelikte cinsel ilişki pozisyonlarını hamileliğin fizyolojisine uygun biçimde ve gebelik sürecini takip eden doktorun önerileri doğrultusunda değiştirmelidir. Aynı zamanda islam da cinsel ilişki pozisyonları resimli olarak görebilirsiniz.

Hamilelikte anne adayında cinsel isteklerin azalma sebepleri;

Tüm Önemli Pozisyonlar için aşağıdaki görselden görebilirsiniz.Hamileliğin ilk aylarında anne adayının genital bölgesindeki kanamaların artması sebebiyle rahim ve rahim ağzında yumuşama meydana gelir. Dış genital organlarda büyüme, sürekli artan vajinal akıntılar ve vajinada renk değişikliği gözlemlenir.

Hamileliğin ilk 3 ayında anne adayında cinsel arzularda artış meydana gelir fakat üçüncü aydan sonra cinsel arzularda artış olmaz. Hamilelik sürecinin ilerlemesiyle bulantı, kusma, midede ekşime ve yanma hissi, halsizlik, hazımsızlık gibi rahatsızlıklardan dolayı cinsel isteklerde azalma ve cinsel ilişkide performans düşüklüğü meydana gelir. Hamilelikte anne adayının rahat ve keyifli bir cinsel doyuma ulaşması değişkenlik gösterir ve cinsel tatminde azalma meydana gelir.

 

Anne adaylarından hamilelikte cinsel ilişki konulu soru ve cevaplar

Soru: Hamilelikte cinsel ilişkiye girip cinsel doyum olmam bebeğime zarar verir mi?
Cevap: Hayır, hamilelikte cinsel ilişkiye girip cinsel doyum olmanız bebeğinize zarar vermez, aksine bebeğiniz cinsel doyum olduğunuzda hareketlenir ve kalp atışlarında olumlu değişiklikler meydana gelir.

Tüm Önemli Pozisyonlar için aşağıdaki görselden görebilirsiniz.Soru: Hamile olduğumu anladığımda cinsel isteklerim biraz azaldı, hep böyle mi devam eder, artar mı, daha çok mu azalır?
Cevap: Hamileliğinizin il 3 ayında cinsel ilişki isteklerinizde hafif azalma meydana gelir ve 3. Ayın sonunda ne seviyedeyse hamilelik sürecinizin bitimine kadar aynı seviyede kalır, daha fazla azalmaz veya artmaz. Ayrıca doğum sonrası lohusa döneminizin ilk 3 ayında hâlen cinsel ilişki arzularınızda azalma olacaktır. Bazı anne adaylarında hamilelik sürecinin ilerleyişine göre hamileliğin 18 – 28. Haftaları arasında cinsel arzularda hafif artış gözlemlenebilir.

Soru: Hamilelik öncesi ayda ortalama 10 kez cinsel ilişkiye giriyordum, Hamilelikte hangi sıklıkla cinsel ilişkiye girebilirim?
Cevap: Hamileliğinizin ilk 3 ayında ortalama ayda 6 kez, Hamileliğinizin 4. Ve 7. Ayları arasında ayda ortalama 4-5 kez ve son aylarda ayda ortalama 1-2 kez cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

İlgili Yazı  Cinsel ilişki sonrası

Soru: Hamileliğimin son ayındayım, cinsel ilişkiye girmemde bir sakınca var mı?
Cevap: Hamileliğinizin tüm aylarında olduğu gibi son ayında da rahatlıkla cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Hamilelikte en güvenli cinsel ilişki pozisyonlarına sayfamızın alt kısmından bakabilir ve açıklamalarını okuyabilirsiniz.

Soru: 2 Ay önce doğum yaptım ve cinsel isteklerimde düşüş var, bu ne kadar devam eder?
Cevap: Doğum sonrası ilk 3 ay cinsel isteklerinizde düşük olması normaldir. 3. Aydan itibaren cinsel arzularınız hamilelik öncesindeki halini alacaktır.


Tüm Önemli Pozisyonlar için aşağıdaki görselden görebilirsiniz.Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

1- Anne adayının üstte olduğu pozisyon

Hamilelik dönemi öncesinde cinsel ilişkilerde en çok tercih edilen ve özellikle kadınların en çok keyif aldığı cinsel ilişki pozisyonudur. Anne adayı üstte olduğu ve rahat bir oturma pozisyonunda olduğu için vücut hareketlerini ilişki anının akışına göre şekillendirebilir, elleriyle baba adayının dizlerinden destek alarak yukarı kalkışları kolaylaştırıp inişleri kendi vücut ağırlığıyla rahatça sağlayabilir. Bu pozisyonda kontrolün büyük bir kısmı kadında olduğu için rahatlıkla cinsel doyuma ulaşabilir, cinsel doyuma ulaşma noktasını geciktirebilir veya istediği an sağlayabilir. Cinsel yaşamda en çok tercih edilen cinsel ilişki pozisyonu olmakla beraber hamilelikte en güvenli cinsel ilişki pozisyonlarından biridir.


2- Hafif kıvrılarak yan yatma pozisyonu

Hamilelikte en güvenli pozisyonlardan biri olan hafif kıvrılarak yan yatma pozisyonunda anne adayı ve baba adayı fazla yorulmadan minimum enerji sarf ederek cinsel doyuma ulaşabilirler. Resimde kadın ve erkeğin aynı yöne bakarak yattığını görmektesiniz. Bu resimdeki ilişki pozisyonu hamileliğin tüm ayları için geçerlidir. Aynı cinsel ilişki pozisyonun erkek ve kadının yüz yüze bakarak yaptığı pozisyonu düşünün, bu pozisyon ise hamilelik aylarının ilerlemesiyle karında büyüme olacağı için hamileliğin ilk 3 ayında uygulanmalıdır. Gebeliğin 4. Ayından itibaren resimde gördüğünüz şekilde aynı yöne bakarak cinsel ilişkiye girmeniz önerilir.

3- Makas pozisyonu

 

Anne adayının en az enerjiyi harcadığı bu pozisyon da hamilelikte sık tercih edilen cinsel ilişki pozisyonlarından biridir ve gebelikte güvenli bir cinsel ilişki pozisyonudur.

Hamileliğin tüm aylarında rahatlıkla uygulanan ve baba adayı için oldukça keyif verici bir cinsel ilişki pozisyonudur. Kadınların bu pozisyonu fazla tercih etmemelerinin sebebi G Noktasının daha az uyarılmasıdır. Genelde kadınlar bu pozisyonda cinsel doyuma ulaşamayabilirler. Bu pozisyonda boşalma vajina içine değil, dışarıya olmalıdır veya kondom ile korunarak ilişkiye girilmelidir. Hamilelikte bu cinsel ilişki pozisyonunun devamında ilk maddede belirttiğimiz anne adayının üstte olduğu pozisyon uygulanarak anne adayının cinsel doyuma ulaşması ilişkide anne adayının oldukça keyif almasını sağlar. Uzun süren bir ilişkide son anda cinsel doyuma ulaşmak kadınlar için oldukça mutlu edici, keyif vericidir.

Dünyanın en gelişmiş hastanelerinde yapılan araştırmalara göre hamilelikte cinsel ilişki konulu açıklamalar;

MD, Montefiore Tıp Merkezi ve Albert Einstein Tıp Koleji tıp uzmanı Kecia Gaither diyor ki, “Aşkta çekicilik ve cinsel aktivite hem anneye hem de doğmamış çocuğa bir çok fayda sağlıyor. Cinsel ilişki bilindiği gibi endorfin ve oksitosin salgılıyor, diğer bir deyişle ‘aşk hormonu’ salgılar. Bu da rahatlama ve mutluluk hissi verir.”

Gaither, “Artı inanılmaz bir his verir, hatta hamile olmadan önceki anlardan bile daha şiddetli bir his yaşatır. Hamilelik esnasında östrojen ve progesteron düzeyleri yükselme gösterir, artan kan pelvik bögleye akar, böylece vajinal bölgede yağlanma ve duyarlılıkta artış olur” der.

O halde gebeyken cinsel ilişki neden rahatsız edici olabilir ki? Çünkü diğer çiftler doğru yöntemleri kullanmıyor. Genel olarak bakıldığında öncelikle sırtüstü pozisyonlardan kaçınmalısınız, özellikle üç aylık dönemde ve daha sonrasında. Aynı zamanda hamilelik döneminde kesinlikle yapılmamalıdır. Şimdi sizlere 7 uzman tarafından onaylanmış hamilelik döneminde cinsel ilişki pozisyonlarını tanıtacağız.

Dünyanın en başarılı Jinekoloji ve Gebelik uzmanları tarafından yapılan araştırmalar sonucu açıklanan hamilelikte en güvenli cinsel ilişki pozisyonları

 

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
BİLGİLER
tarafından 09 Nisan 2018 - 07:43 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 24 Okundu kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
OzgurceSohbet - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

    Bayan x Yorum 07:52 Nisan 9th, 2018 de Yazılmıştır..

    Hamilelikte en dikkat edilmesi gereken konu bence butun evli ciftlerin bu tarz bilgilere sahip olması gerekli sağlıklı bir doğum olması için..

 

SON YAZILAR
Görüntülü Sohbet ve Kameralı Chat

Görüntülü Sohbet ve Kameralı Chat Sistemimizi hazırlarken özellikle tüm kullanıcıların rahatlıkla gezinebilecekleri... [Devamı]

Görüntülü Sohbet ve Kameralı Chat
WordPress 2018 Film Botu İndir

WordPress 2018 Film Botu İndir WordPress 2018 Film Botu, WP Film siteleri için geliştirilmiş olan bir bot (eklentisi)... [Devamı]

WordPress 2018 Film Botu İndir
Google Adsense alternatifi 2018 yılı rekla..

Google Adsense alternatifi 2018 yılı reklam veren siteler Dünya genelinde en çok tık alan sitelerinin, popüler haber... [Devamı]

Google Adsense alternatifi 2018 yılı reklam veren siteler
Japon’ un biri, Rize’de

Japon’ un biri, Rize’de  Japon’ un biri, Rize’de bir kahveye girmis ve herkese kafa tutmuş. –... [Devamı]

Japon’ un biri, Rize’de
Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları ve cinsel yaşam; Anne ve baba adayları... [Devamı]

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları
Sesli Mobil Sohbet

Sesli Mobil Sohbet Merhaba Değerli Sohbet Ailesi Bu gün sizlere Sesli Mobil Sohbet  başlığımız adı altında ücretsiz... [Devamı]

Sesli Mobil Sohbet
Prenses Sohbet

Prenses Sohbet Sohbet  başlığımız adı altında sizlere platformumuz hakkında ve yapmanız gerekenler ile ilgili bir... [Devamı]

Prenses Sohbet