OzgurceSohbet Script ile Sohbet'e Bağlan
Dini değerler nelerdir?
Dini değerler nelerdir?

Dini değerler nelerdir?

Dini değerler nelerdir?

 

Dini değerler, insanların ilan ettiği dine göre benimsedikleri ilke ve davranışları temsil eden değerlerdir .

 

Bunlar dini kitaplarda ya da kutsal metinlerde anlatılan, bir nesilden diğerine insanın tarihi boyunca aktarılmış olan değerlerdir. Bunlar toplumun dayattığı değerler değildir.

 

Bununla birlikte, bu değerler, saygı ve dürüstlük gibi ahlaki ve sosyal açıdan doğru sayılanlara benzer ve bu da evde, okulda ve toplumda genel olarak öğretilir.

 

Dinsel değerler, insanların kinleri, kötülükleri, kıskançlıkları, bencillikleri veya uzlaşma, nezaket, sevgi ve saygıya davet etmeyen diğer duyguları olmadığında yürütülen davranışları içerdiği için önemlidir.

 

Bunlar, bireyleri ve toplumu genel olarak, çevremizdeki kişilere zarar vermeden ya da zarar vermeden doğru davranmalarını teşvik eden bir dizi değerdir.

 

Bir din vaaz edenler, insanın kökeninden ve insanları bir araya getiren iyi tutumlardan, inanç öğretilerinden ve kalpten ve akıldan çıkan dürtülerden doğru hareket etmeye başlarlar.

 

Bir kişinin belirli dini değerleri uyguladığını söylemesi için bir inancın fanatik bir şekilde uygulanmasının gerekli olmadığını da belirtmek gerekir.

 

Özellikle dini bir eğilimi olan, üzerinde hareket ettikleri ve bir manevi iyi yaşam süren bir takım sürdürülebilir değerlere sahip olan birçok inanmayan insanlar vardır.

 

Şimdi, dini değerlerin önemi, her insanın kendisinde nasıl hissettiğine ve başkalarına nasıl davrandığına ve nasıl davrandığına bağlıdır.

 

Birçok kişinin kültürünü bile belirleyen başka inançların olduğunu bilmek önemlidir.

 

Dini değerler sadece doğru addedilen davranışları tanımlamakla kalmaz aynı zamanda kökenimizi ve yaşam biçimimizi iletmekle yükümlüdürler.

 

En önemli dini değerler

 

Adlandırılabilecek dinsel değerlerin uzun bir listesi var. Bununla birlikte, iman ve inançtaki bu temel değerler aşağıda verilmiştir ve bir din uygulayan herkes içindir.

 

aşk

 

Aşk, birisine karşı ilgisiz eylemler ve duygular yoluyla iletilen bir değerdir.

 

Önemli duygusal bağlar ve bağlar yaratan bir değerdir. Aile, arkadaşlar, hayvanlar, diğerleri arasında sevişme. Aynı zamanda kişimize karşı kendini sevmeyi de ima eder.

 

Geveze Sohbet , Geveze Chat,Geveze Mobil

 

sadaka

 

Hayırseverlik çok önemli bir erdemdir, her şeye rağmen Tanrı’yı ​​sevmek demektir. Bu, bizi iyi yapmaya ve kardeşliğe davet eden bir değerdir. Barış, merhamet, sevgi ve cömertlik üreten bir değerdir.

 

Hayırsever insanlar, bazı güçlükleri aşmak için başka birinin desteğine ihtiyaç duyduklarında destek veriyor.

 

merhamet

 

Merhamet, acı çekme ya da acı karşısında insanların diğerinin durumuyla sempati duyma isteğini ifade eder. Merhametli insanlar, yardımlaşma, uzlaşma ve bağışlama çağrısında destek veren kişilerdir.

 

Geveze

 

itaat

 

Bu, insanların genellikle bir şeyi kontrol veya kontrol eden başkalarının iradesine saygılı ve sorumlu bir şekilde saygı duyma kabiliyetini ifade eder.

 

Örneğin, aile meselesi ile ilgili karar verirken ebeveynlere itaat.

 

merhamet

 

Merhamet, insanların yaşadığı şeyle bağlantı kurması gereken yeteneğidir.Harekete geçme ve başkalarının ihtiyaçlarına yardımcı olma dürtüsüdür.Hayatımızda ödüllendirilmek iyi oluyor.

 

iyilik

 

İyilik, iyi davranarak yanıt vermenin ve hareket etmenin tutumudur. İnsanlar, acı, keder ya da acıyı hafifletmek için iyi işler yaparak komşularına iyi niyet edinmeye çalışırlar.

 

Nazik insanlar karşılığında hiçbir şey beklemeden diğerlerine yardım

BİLGİLER
tarafından 24 Eylül 2017 - 13:40 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.974 Okundu kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
OzgurceSohbet - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Chat Mobil

Chat Mobil Dünyada İnternet ve sosyal medyanın kullanımının artması ile birlikte çeşitli arkadaşlık sitelerinin... [Devamı]

Chat Mobil
Sohbetet

Sohbetet Ücretsiz sohbetet , kızlarla ücretsiz Bekar sohbet odaları aslında ne olursa olsun, kayıt olmadan , ücretsiz... [Devamı]

Sohbetet
Kaliteli sohbet Muhabbet

Kaliteli sohbet Muhabbet  En Kaliteli  Mobil sohbet odalarında ücretsiz kaliteli bir şekilde hizmet veren ozgurcesohbet.com sohbet,chat,sohbet... [Devamı]

Kaliteli sohbet Muhabbet
Damla Chat

Damla Chat Selam değerli DamlaChat Ailesi Zamanın ve yerin hiç bir önemi yok yeter ki sohbet etmek chat yapmak isteyin.... [Devamı]

Damla Chat
Ücretsiz Bedava Sohbet

Ücretsiz Bedava Sohbet Türkiyenin En Büyük Ücretsiz Sohbet odaları na hoş geldiniz. Aşk sohbet türkiyede birçok... [Devamı]

Ücretsiz Bedava Sohbet
Mobil Cinsel sohbet

Mobil Cinsel sohbet Kameralı Sohbet,Sesli sohbet,sohbet siteleri,sohbet,sohbet odaları,seviyeli sohbet,geveze sohbet,geveze... [Devamı]

Mobil Cinsel sohbet
Batman Sohbet Odaları

Batman Sohbet Odaları Sohbet,mobil sohbet,sesli sohbet,sohbet,sohbet odaları,sohbet siteleri,sohbet odası,mobil sohbet... [Devamı]

Batman Sohbet Odaları