İstanbul Gay Pasif Aktif Gey Sohbet

Sohbet Odaları Sohbet Diyarı

İstanbul Gay Pasif Aktif Gey Sohbet

Eşcinsel argosunda “çark yeri” de denilen bu tür yerler LGBT bireylerin en dikkatli olması gereken yerlerdir. Bu tür yerlerin istisnasız aşağı yukarı hepsine eşcinsellerin takıldığını keşfeden, soyguncular ve diğer kötü amaçlı kişiler de takılır. Eşcinsel bireylerin cinsel zaafını kullanan ve eşcinsellere karşı oluşmuş toplumsal baskıyı da arkalarına alan bu kişiler bilhassa eşcinselleri soymak için fırsat kollarlar.

Hatta bazı zamanlar bu yerlerden bazılarına gözlerine kestirdikleri eşcinsel breylere gruplar durumunda saldırılar düzenleyen homofobik ergen çetelerinin dadandığı da olmaktadır. O yüzden buralara giden arkadaşlarımızın mümkün olduğunca seçici olmalarını ve üzerlerinde fazla para, pahalı cep telefonu ve diğer dşayetli eşyalarını bulundurmamalarını tavsiye etmekteyiz.

Taksim (Gezi) Parkı

Eski havasını kaybetmesine rağmen Taksim parkı hala İstanbul’un tanınmış açık hava gay mekanı sayılabilir. Günün herhangi bir saatinde birileri ile tanışabilirsiniz ancak bilhassa akşam saatleri ve hafta sonları daha faal. Tanıştığınız kişilere bilhassa dikkat etmeniz gereken bir yer. Tanıştıkları eşcinselleri ıssız yerlere gdolayıp soymak için takılan bir gurup dışında madde bağımlılarının da sıklıkla dolaştığı bir yer olduğu için üzerinizde fazla dşayetli eşya ve para ile gitmemenizde yarar var. Bunları bilerek takıldığınız taktirde parkın merkezi yerleri güvenilir bile sayılabilir.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi
Taksim’i gay mekanlara bağlayan bu meydan caddede her an bir eşcinsele, travestiye yada ilgili kişilere rastlayabilirsiniz.

Fatih Saraçhane Parkı (Google Haritası)
Saraçhane köprüsünün üstündeki parklardan bilhassa Aksaray tarafında bulunan Medikal Park Hastanesinin önünde bulunan, resmi adın pek bilinmemekle beraber “Arkeoloji parkı” olan Ayios Polyeuktos Kilisesi’nin yıkıntılarını için alan park. Eşcinseller arasında daha fazla Fatih parkı olarak bilinen bu park bilhassa dikkatli olunması gereken arkadaş arama yerlerinden biridir. Gece geç saatlere kalınması pek tavsiye edilmez. Pazar gündüz ve akşam erken saatlerinde daha düzgün kişilerle tanışmak mümkün.
Ortaköy Sahili
Özellikle yaz akşamları burası İstanbul’da ufak bir Bodrum havasında. Her an her şey olabilir. Pazar günleri daha faal. Belirgin bir gay ortamı olmamakla beraber gay-dostu bir havası olduğu söylenebilir.

SultanAhmet Parkı

Daha çok tramvay durağının arkasındaki ufak parkta akşamları erken saatlerde, az da olsa bir dinamiklik görülebilir. Bir de Işık gösterisi yapılan oturakların arka tarafında, Arasta pazarın üst kısmındaki bölge de de bazı zamanlar birilerine rastlamak olasıdır.
Topkapı Slinkarı

Topkapı slinkarı ile Panorama 1453 müzesinin arasında kalan bölge. Parkın ana caddeye yakın tarafındaki yuvarlak havuz civarında ve slinkarın ana caddeye yakın taraflarında sıklıkla eşcinsellere rastlamak mümkün. Çoğunluk olmasalar da burada yetişkin, erkeksi ve ayı tarzı eşcinsellerle tanışabilirisiniz. Devamlı hırsız, evsiz ve şarapçıların bulunduğu bölgede çok dikkatli olmakta yarar var. İyice ıssızlaştığı için akşam karanlığından sonra netlikle fazla dolaşılmaması gereken bir bölgedir.

Ziyaretçiler tarafında bildirilen diğer yerler (Avrupa Yakası & A’dan Z’ye )

Bahçekent Belediye Parkı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (02/07/2014)
Bahçekent Belediyesi’nin önündeki park. 3. Caddedeki Mc. Donald’s ın sokağına girerseniz tam karşınıza çıkar. Bahçekent Migros’un bitişiğindedir. Park içinde banklarda oturan insanlara dikkat ederseniz anlarsınız. Çok güvenilir bir ortam bilhassa akşam 22.00 ile 02.00 arası ağırlıklı gençler var seyreken de olsa “rentboy” aramaya gelen zengin orta yaşlı kişiler takılır. Kesinlikle Tavsiye ederim çok güvenilir ve maganda tipler hiç yok denecek kadar az.

Bağcılar 100. Yıl Köprüsü Civarı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (29/06/2008)
“Yüzyıl köprüsünün Bağcılar tarafı yol kenarı iki köprü arası yeşillik alan. Esenler Bağcılar sınırında. Gay’lerin sıkça takıldığı genelde erkeksi tiplerin görülebileceği, bazı durumlarda kötü amaçlı insanlarında takıldığı yer dikkat edilmesi gereken bir yer.

Beylikdüzü Meydan Park

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (30/07/2014)
“Beylikdüzü Beylicium yanındaki Beylikdüzü Belediyesinin karşısındaki park. Genelde Beylikdüzü müdavimlerinin spor amaçlı kullandığı bir parktır. Oldukça düzgün aktif erkeklerin geldiği, rahat bir ortamın olduğu ve kaynaşılabilecek sakin alanların da bulunduğu düzeyli bir park. Mutlaka uğrayın.”

Ek yorumlar:

Düzeltme: Beylikdüzü Meydan Park spor yapılan bir yer. Neredeyse Her gün giderim. Bende geyim, yalnız gay lezbiyen görmedim. Muhtemelen geyleri çekme amacında olan birisi bildirim yapmış. Daha çok heteroseksüel bireyler kadın avı yapıyor. (03/08/2014)
Cebeci Parkı (Sultangazi)
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (19/04/2008)
Cebeci ve Gazi mahallesi kıyısı. Bear (Ayı) Ağırlıklı. Herkes normal görünür ancak biraz dikkat ederseniz anlarsınız.

İlave yorumlar:

“Esentepe ve Cebeci arasında Sultangazi. Tanışmak ve konuşmak için çok makul ve hoş bir yer (25/02/2011)
“Cebecide yeni yapılan lunaparkın çevresindeki boş arazide öğleden sonra bear ağırlıklı gaylar belirmektedir. Zaten anlarsınız” (23 Mart 2011)
“Burası açık geylerin takıldığı yerlerden biridir çok rahat hareket eden tipler e rastlayabilirsiniz daha fazla orta yaşın üstündeki geyler takılır. Hafta içi 13:00-21:00, hafta sonu 10:00-21:00 saatleri arasında. Halk ekmek fabrikasının tarafındaki havuzlu şelalenin etrafında tur atarlar İstanbul’un her yerinden geyler buraya takılmaktadır.” (07 Ocak 2012)

Sultangazi Merkez Parkı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (07 Ocak 2012)
“Sultangazi/camii durağındaki park. Bu parka ayı karakterli, genelde gizli geyler takılır. GaziOsmanpaşa ve Bayrampaşa civarından gelen geyler burada toplanır. Ayrıca dışarıdan gelen yetişkin ve yaşlı geyler de takılır. Çok sakin bir yerdir. Dikkatle bakılırsa ilgilenen kişiler anlaşılır. “

Sefaköy Atatürk Parkı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (29/07/2012)
“Küçükçekmece Sefaköy Atatürk parkı. Sefaköy metrobüs durağının yanı. Belediyenin yan tarafındaki park her akşam 8 den gece 3 e kadar doludur. Fazla belirgin takılmamakta yarar var. Küçükçekmece Sefaköy belediye binasının hemen yakınındaki çok da büyük olmayan bir parktır.”
Park ve Gezinti Yerleri (İstanbul Anadolu yakası)

Atakent Parkı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (16/07/2014)
Doğu Atakent Migros’un yanındaki park. Gece 21:00’den sonra faal. Oldukça hoş bir park. Özellikle aksamları hava kararınca banklarda oturan gaylere rastlamanız mümkün. elit tipler takılıyor. Takılanlar da genellikle pasif ve ap.

Bostancı Sahili

Özellikle yaz akşamları çok dikkatli gözlemlemek kaydı hakkında kişilerle tanışmak mümkün olabilir.

Çakmak Parkı, Ümraniye

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir
“Ümraniye’den Çakmak Köprüsüne gelmeden Samanyolu Cad başında olan park. Aşağıya doğru inildiği zaman birilerine rastlayabilirsiniz. Genelde yetişkin tipler var, ki esasen genç olanlara fazla güvenilmiyor. Araba ile parkın yanısıra durabilirsiniz. Akşamları sakin bir yer ancak kesinlikle birileriyle tanışırsınız” (22/03/2016)

Dudullu Parkı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir
“Dudullu Merkez Parkı, Eski Kapanan Barem Market Karşısı. Şahsen gittiğim bir park arabayla içeriye girebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sola ilk dönüş yapıp 200 metre ilerleyin solunuzda kalan alt bölge araçlarla kaplı çark alanı ağaçlardan kaynaklı karanlık bir yer. Sohbet muhabbet olmaz” (22/03/2016)

Kadıköy Parkı ve Sahili

Eski iskeleden mendireğe doğru olan bölge ve civardaki sahildeki parklar, bilhassa akşam ve geç saatlerde. Konservatuarın karşısındaki meydandaki ufak park. Normalde akşamları ve gece saatlerinde dinamik, ancak pazar günleri gündüz de bir şeyler olabilir

Kartal Sahili

Çok belirgin bir biçimde olmasa da daha fazla yaz akşamları.

Kavacık Fatih Sultan Mehmet Cd. Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından aşağıdaki biçimde bildirilmiştir (19/05/2016)
“Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Burger King’in karşı çaprazı, defaktonun yanındaki park. Haftaiçi 22:00 den sonra cuma ve cumartesi 24:00 da bile gelenler oluyor.Yer Medipol ve Kavacık lojistik okullundan sonra oluştu, Facebook sayfası “Beykoz Kavacık Gay Park” olarak geçiyor. Gündüz ve akşam vakti çocuk parkı hafta içi ve pazar saat 22:00dan sonra gelenler oluyor. Cuma cumartesi daha geç gelenler oluyor. Çok tanınmış ve pis bir yer değil temiz tadında tanışmak için gitmeye dşayet.”

Maltepe Parkı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (30/08/2013)
Maltepe merkez cami karsındaki park. Aksam saat 3 den sonra arkadaş aramaya gelen genelde yetişkin tipler oluyor . Caminin yan tarafı ve karsısındaki alanda arkadaş bulmanız mümkün. Çok aşırı bir kalabalık yok.

Maltepe Sani Malaz Parkı

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (30/08/2015)
Genç gaylar orada gunduz bile bulabiliyorsunuz. Şaşırtıcı bir mekan. Aile parkı gibi gözükse de gaylarin gizli mekanı. Yeni keşfettim ve sevgili edindim.

Pendik Sahili

Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (25/10/2013)
Haftanın her günü olmakla birlikte cuma cumartesi akşamları daha yoğun. Özellikle balık pazarının sahil yoluna bakan çevresi. Ayrıca IDO iskelesinden başlayarak kaynarcaya kadar olan sahil yürüyüş kısmı, gün içindede dinamiklik olduğu halde akşam ailelerin ve dolaşmaya çıkanların el etek çekmesiyle sahil kısmı gaylere kalıyor.

Bilhassa kaynarca tarafında kalan bölge de akşam saatlerinde her gün arayış yapanlara yada muhabbete toplanan gay gruplara rastlamak mümkün. haftanın her günü dolu birilerine rastlamak mümkün olduğu halde cuma cumartesi akşamları daha da farkedilir oluyor. genellikle art niyetli tiplere pek rastlanmasa da dikkatli olmakda yarar var. Amacı yalnızca alkol almak olan yalnız tiplerde var. Muhabbet kurmaya çalışırken bunlara dikkat etmekte yarar var”.

Üsküdar İskele Parkı

Üsküdar iskelesi Beşiktaş motorlarının kalktığı yerde başlayan park. Oldukça hoş bir park gezdiğinizde kesinlikle biri ile tanışmanız mümkün. Gezinti yerleri var ve Beltur da çay sohbetleri yapılabilir. Öğlen saatlerine yakın ve yaz akşamları dolu.İstanbul Gay Pasif Aktif Gey Sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
33 yorum
22.088 Okundu okuma
22 Ekim, 2016
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


Yorumlar

Yorumlar (33 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?