OzgurceSohbet Script ile Sohbet'e Bağlan
Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları
Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Çiftlerin hamilelik sürecinde de cinsel ilişkiye girmeleri önemli olduğu için anne adayının en rahat ve en doğru şekilde cinsel ilişki pozisyonlarını öğrenmesi ve uygulaması gerekir.

Hamilelik süresi boyunca anne adayları ile eşleri cinsel ilişki yaşamak isteyecektir. Gerek anne adayının, gerek ise bebeğin zarar görmemesi ve uygun şekilde cinsel ilişkiye girilmesi için kadının üstte olduğu pozisyonlar, makas pozisyonu gibi önemli pozisyonlar uygulanabilir.

Cinsel yaşam hayatın her alanında önem taşıdığı gibi, hamilelik sırasında da eşlerin birbirilerine yakınlık hissetmelerindeki en temel faktördür. Eşler birbirlerini arzularken, hem bebeğin sağlığı, hem de anne adayının zorluk yaşamaması için en doğru seks pozisyonları bilinmelidir. Bu pozisyonlar uygulandığı takdirde daha rahat bir cinsel yaşam sağlanacaktır. Ancak bunun öncesinde, anne adaylarının cinsel istek duyup duymamaları ve buna göre adımların atılması şarttır. Peki, anne adayları neden cinsel isteksizlik duyar?

Hamilelikte Anne Adaylarının Cinsel Arzularının Azalma Nedenleri Nelerdir?
Anne adayları, hamileliklerinin ilk aylarında genital bölgede kanama görürler. Bu kanamalar zamanla artar. Böylece rahim ağzında ve içinde yumuşamalar görülür. Vajinadaki renk değişiklikleri, artan akıntılar ve dış genital organların büyümesi gibi durumlar yaşanır. Her ne kadar hamileliğin ilk 3 ayında kadın için cinsel arzular artsa da, 3. aydan sonra bu arzular artmaz; aksine azalabilir. Yukarıda bahsedilen durumlara ek olarak midede ekşime, halsizlik ya da hazımsızlık gibi hisler de cinsel istekleri azaltır. Ancak cinsel yaşam toptan rafa kaldırılmaz. Hamilelik fizyolojisine en uygun ve kadının orgazma ulaşması noktasında en olması gereken seks pozisyonları bu süreçte uygulanmalıdır.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları
Anne adayları ile eşleri çok çeşitli pozisyonlara sahip değillerdir. Çünkü normal bir vücut yerine karnında bebek taşıyan anne fiziği söz konusudur ve kadının doyuma ulaşması, erkeğin de zorlanamamasını gerektiren pozisyonlar uygulanmalıdır. Söz konusu cinsel birleşme pozisyonları şu şekilde değerlendirilebilir;

1. Anne adayı üstte yer alır

pozisyon-1
 

Genel anlamda kadınların en çok keyif aldıkları pozisyonlardan biri olarak bilinen üste çıkma pozisyonu, hamilelikte de kullanılır. Hem anne adayının orgazma ulaşmasındaki rahatlık, hem de pozisyon gereği fiziki olarak uygun bir birleşme bu şekilde sağlanabilir. Rahat şekilde oturan ve ilişkiyi de yönlendirebilen anne adayları daha çok keyif almak için bu pozisyonu tercih ederler.

2. Hafif kıvrılıp yan yatarak ilişkiye girilebilir

pozisyon2
 

Hamilelik için en güvenli seks pozisyonu olarak bu pozisyondan bahsetmek mümkündür. Hafif kıvrılıp yan yatarak uygun pozisyon elde edilir. Anne adayı da, baba adayı da çok enerji sarf etmeden bu şekilde ilişkiye girebilir.

3. Makas pozisyonu

pozisyon3
 

Anne adayı bu pozisyonda çok az enerji harcar. Hamilelikte sıklıkla tercih edilen pozisyonlar arasında gelen bu pozisyon ile cinsel birleşmeler daha keyifli hale gelir. Kadınlar her ne kadar bu pozisyonda çok rahat şekilde orgazm olamasalar da uygulanması zor olmayan ve hamile vücut yapısına da uygun olan bu pozisyon sıklıkla gündeme gelir. Erkekler bu pozisyondan oldukça fazla zevk alırlar.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları Önemli Araştırmalara Konu Olmuştur
Dünyanın en iyi ve en gelişmiş hastaneleri hamilelikte uygulanması gereken ya da uygulanan seks pozisyonlarını araştırmışlardır. Bu kapsamda adları geçen bazı kuruluşlar MD, Montefiore Tıp Merkezi, Albert Einstein Tıp Koleji gibi isimlerdir. Bu kuruluşlarda görev alan Kecia Gaither, söz konusu pozisyonların doğru uygulanması gerektiğini, başarılı ve rahat bir seks serüveninin bebeğe de olumlu yansıyacağını ifade etmektedir.

Hamilelik Dönemlerine Göre Cinsel İlişki Pozisyonları

İlk 3 Aylık Dönem;

Makas Pozisyonu:

makas2-min
 

Az enerji harcanan, rahat şekilde uygulanan ve keyif veren bir pozisyondur.

Kanepe:

kanepe-min
 

Hem misyoner pozisyonunu sevip, hem de bebeğe zarar vermekten korkan çiftler için kanepe pozisyonu önerilir. 20. haftaya dek bu pozisyon uygulanabilir durumdadır.Kadının masanın yada kanepenin üzerinde pasif durduğu erkeğin aktif olduğu pozisyondur.

– İkinci 3 Aylık Dönem;

Doggy Style (Köpek Pozisyonu):

kopek-min
 

Rahat ve oldukça da keyifli bir pozisyondur. Eğer sırtta ya da arkada bir ağrı oluşursa pozisyon yastıkla desteklenebilir.

69:

69-min
 

Vajinal seks istemeyenlerin tercih ettiği pozisyon olabilir. Son üç aylık döneme girmeden bu pozisyonu deneyin, daha sonra büyüyen karnınız sebebiyle yapamayacaksınız.

Cowgirl:

crow-min
 

Bu pozisyonun en büyük avantajı, eşin göğüsler ile teması için uygun ortamın yaratılmasıdır. Hamilelik sırasında oldukça keyif veren bu pozisyon, daha öncesinde de orgazmın şiddetini artırır.

– Üçüncü 3 Aylık Dönem;

Spooning (Kaşık):

kasik-min
 

Her ne kadar çok derin bir cinsel birleşme yaşanmasa da, bu pozisyon gebeliğin ilerleyen safhaları açısından gayet önemli ve kullanışlıdır. Yan yana uzanan ve çok hareketin olmadığı pozisyonda, şişen karın da cinsel birleşmeye engel değildir.

Cross (Çapraz):

capraz-min
 

İlk görünüşte karışık ve zor gelebilir fakat hamilelik döneminde uygulanabilecek en ideal pozisyonlardan birisidir. Kadın sırt üstü yatıp çok fazla hareket etmeyeceği için yorulmayacak tır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
BİLGİLER
tarafından 26 Haziran 2018 - 07:52 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 29 Okundu kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
OzgurceSohbet - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Sohbettanesi.com

Sohbettanesi.com Sohbettanesi.com Sitelerinde Sohbet Etmek sohbet odaları giriş yaptığınızda andan itibaren karşınıza... [Devamı]

Sohbettanesi.com
Tam Sohbet

Tam Sohbet TrSohbet Sohbet Tam Sohbet Sohbet İyi, Sesli sohbet, sesli chat,kameralı sohbet, kameralı chat, görüntülü... [Devamı]

Tam Sohbet
Geveze Sohbet Siteleri

Geveze Sohbet Siteleri Selam Değerli Arkadaşlar bu gün ki  konumuz  Geveze Chat Siteleri Geveze Sohbet Siteleri ve... [Devamı]

Geveze Sohbet Siteleri
Mobil Chat Siteleri

Mobil Chat Siteleri Mobil Chat Siteleri, Sohbet odaları,Chat Odaları Sohbet Siteleri Chat Siteleri  yılların deneyimine... [Devamı]

Mobil Chat Siteleri
Chat Sohbet Siteleri

Chat Sohbet Siteleri Selam değerli arkadaşlar bu günkü konumuz  Chat Siteleri Sohbet Siteleri ve biz ziyaretçileri... [Devamı]

Chat Sohbet Siteleri
BizimMekan

BizimMekan ücretsiz görüntülü sohbet ,bizimmekan,bizim mekan,bizimmekan sohbet,ücretsiz görüntülü chat ,bedava... [Devamı]

BizimMekan
Konya Chat

Konya Chat Selam Değerli arkadaşlar Ozgurcesohbet.com Konya Chat Konya Sohbet sitelerimizden bugün makalemiz ile seslen,işimiz... [Devamı]

Konya Chat
Sohbet - Sohbet Sitesi - Sohbet Siteleri - Sohbet Odası - Sohbet Odaları - Chat - Chat Sitesi - Chat Siteleri - Chat Odası - Chat Odaları - Chat Siteleri - Bedava Chat - Bedava Chat Odaları - Ücretsiz Sohbet Siteleri - Mobil Sohbet - Mobil Chat - Mobil Sohbet Sitesi - Arkadaşlık Sitesi - Evlilik Sitesi - Yetişkin Sohbet - Yetişkin Sohbet Odaları - Kameralı Sohbet - Görüntülü Chat - Dini Sohbet - Almanya Sohbet Odası - Hollanda Sohbet Odası - Belçika Sohbet Odası - Avusturya Sohbet Odası - Gurbet Chat - Radyo Dinle - Müzik Dinle - İsviçre Sohbet Odası - Fransa Sohbet Odası - Antalya Sohbet Odası - Ankara Sohbet Odası - İzmir Sohbet Odası - Bursa Sohbet Odası - dj sohbet Mobil sohbet Geveze Sohbet sohbet Mobil sohbet Geveze Sohbet Sohbet Özletme Sohbet Sohbet Siteleri